Jesteś tutaj: Blog / Wirtualne biuro dla spółki z o.o.

Wirtualne biuro dla spółki z o.o.

Obecnie w Polsce spółka z o.o., czyli z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi najpopularniejszą odmianę spółki handlowej, jako forma prawna przedsiębiorstwa, która może być założona zarówno przez jedną, jak i wiele osób, zwanych wspólnikami. Wspólnicy odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie, co oznacza, że są oni wyłączeni z odpowiedzialności majątkowej za zobowiązania spółki wobec wierzycieli, za które odpowiada sama spółka majątkiem utworzonym z wkładów wspólników.

O popularności spółki z o.o. w Polsce świadczy fakt, że na jej terenie rejestrowanych jest średnio 10 000 spółek w każdym kwartale i stanowi ona drugą najczęściej wybieraną formę prowadzenia działalności w naszym kraju.


Spółkę można zarejestrować w KRS, jednak do jej rejestracji wymagane jest podanie nazwy i siedziby spółki z o.o.. O ile podanie samej nazwy naszej spółki nie nastręcza zbyt wielu problemów, o tyle podanie adresu jej siedziby może okazać się niezwykle problematyczne, zwłaszcza na początku działalności, gdy nie dysponujemy jeszcze własnym lokalem, a ceny wynajmu stacjonarnego biura mocno przekraczają niski budżet początkującej spółki. I co wtedy? Czy wynajem fizycznej powierzchni biurowej i ponoszenie ogromnych kosztów związanych z jego utrzymaniem oraz obsługą, nawet jeśli jej nie potrzebujemy to jedyne rozwiązanie umożliwiające rejestrację spółki z o.o.? Czy nie ma żadnej bardziej korzystnej alternatywy, która umożliwiałaby pozyskanie adresu niezbędnego do rejestracji?

O tym wszystkim dowiecie się właśnie z tego artykułu, w którym zaprezentujemy Wam alternatywne rozwiązanie wielu biznesowych problemów, z jakimi borykają się spółki z o.o., czyli tzw. wirtualne biuro – nowoczesne rozwiązanie dla biznesu, które dla wielu spółek może okazać się najlepszym wyborem.

Nowoczesne rozwiązanie dla spółki z o.o. – kompleksowe usługi wirtualnego biura na miarę potrzeb współczesnego biznesu

Jak pisaliśmy, każda spółka z o.o. musi posiadać adres siedziby, którego podanie jest konieczne do jej rejestracji. Ale nie każda spółka już potrzebuje posiadać fizyczne biuro, jakie często jest zbędnym luksusem, który generuje ogromne koszty stałe. Są one bardzo dużym obciążeniem finansowym dla każdej firmy, nawet dobrze prosperującej, a już szczególnie dla początkujących spółek z o.o., które często nie mogą sobie pozwolić na ponoszenie tak wysokich kosztów jego utrzymania, zwłaszcza jeśli fizyczny lokal jest po prostu zbędny. Natomiast rejestracja firmy w prywatnym mieszkaniu nie zawsze jest opcjonalnym rozwiązaniem i często wiąże się z wieloma niedogodnościami oraz utrudnieniami w funkcjonowaniu i prosperowaniu firmy, a także w prywatnym życiu codziennym we własnym mieszkaniu, gdy jednocześnie pełni też ono funkcję siedziby firmy. Istnieje jednak jeszcze trzecie rozwiązanie, jakim jest właśnie wynajem wirtualnego biura – to nowa, korzystniejsza i lepsza alternatywa dla tradycyjnego, stacjonarnego biura, jaka pozwala uzyskać adres do rejestracji spółki z o.o. bez konieczności wynajmu fizycznego lokalu, a także ponoszenia ogromnych kosztów stałych związanych z utrzymaniem i obsługą administracyjną stacjonarnego biura. Wirtualne biuro to również inne, kompleksowe usługi, jakie stanowią rozwiązanie wielu biznesowych problemów, z którymi współcześnie borykają się spółki, w jednym miejscu – wirtualne biuro zapewni spółce z o.o. praktycznie wszystko, co potrzebne do jej prawidłowego funkcjonowania!

Wirtualne biuro sprawdzi się z pewnością w przypadku wszystkich spółek z o.o., które nie potrzebują fizycznego lokalu do prowadzenia swojej działalności, a także które duże podróżują w interesach i prowadzą pracę zdalnie, lub też – które pragną otworzyć swoją firmę w innym mieście. Korzystając z usług wirtualnego biura, możesz pozyskać adres do rejestracji Twojej spółki, ale także szeroki pakiet innych usług, w tym przede wszystkim kompleksowy outsourcing obsługi biurowej, a także pełną obsługę księgową, marketingową czy reklamową Twojej firmy, jakie z pewnością zaspokoją wszystkie jej potrzeby.

Co to jest wirtualne biuro i na czym polegają jego usługi – podstawowy zakres usług, jakie zapewni Ci wirtualne biuro, jako optymalne rozwiązanie dla spółki z o.o.

Według najpopularniejszej definicji wirtualne biuro to: „usługa, która polega na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu”. Warto jednak dodać, że jest to przede wszystkim usługa, polegająca także na udostępnianiu adresu innym firmom, jako adresu ich siedziby, który posłuży do ich rejestracji. Udostępnionym przez wirtualne biuro adresem Twoja spółka będzie mogła posługiwać się również w urzędach oraz w kontaktach biznesowych, a także do celów marketingowych, np. do promocji Twojej firmy oraz umieszczania go na swoich wizytówkach, ulotkach czy innych materiałach reklamowych. Dzięki wirtualnemu adresowi, jaki udostępnia Twojej spółce wirtualne biuro, zyskujesz adres jej siedziby, bez konieczności wynajmowania fizycznej powierzchni biurowej ani związanych z tym kosztów stałych. Nie musisz więc utrzymywać drogiego stacjonarnego biura, ani ponosić ogromnych kosztów jego wyposażenia, utrzymania oraz obsługi administracyjnej. Nie ponosisz także kosztów zatrudnienia pracowników do obsługi biura, którą w większości zajmują się pracownicy wirtualnego biura.

Ale taki wirtualny adres to również inne korzyści. Zwykle renomowane wirtualne biura udostępniają prestiżowe adresy w atrakcyjnych lokalizacjach w centrum miasta, a nawet w reprezentacyjnych budynkach nowoczesnych, biznesowych biurowców. Dzięki temu, taki wirtualny adres będzie zwiększać prestiż Twojej spółki z o.o., pracując na jej wiarygodny i profesjonalny wizerunek, jako najlepsza wizytówka Twojej firmy. Pozwoli również wyprzedzić znacznie konkurencyjne firmy, których siedziby są usytuowane w mniej atrakcyjnych lokalizacjach, daleko od centrum miasta na peryferiach czy małych mieścinach z dala od cywilizacji, gdzie możliwości dojazdu dla klientów nie są tak dogodne, jak do siedziby Twojej spółki w centrum miasta przy głównych węzłach komunikacji, do której klienci mogą prosto dojechać i trafić praktycznie z każdego dowolnego miejsca. A tym samym Twoja spółka z o.o. zyskuje wirtualne biuro w prestiżowej lokalizacji w centrum miasta, gdzie ceny wynajmu i koszty utrzymania stacjonarnego biura są horrendalnie wysokie, przekraczając znacznie budżet nie tylko początkujących start-upów ale także tych, które prosperują na rynku już od dawna.

Ale wirtualne biuro to również szereg innych, niezwykle praktycznych usług, dedykowanych głównie przedsiębiorcom i ułatwiających prowadzenie biznesu, w tym także spółek z o.o., którym usługi wirtualnego biura zapewniają wiele korzyści.

Kolejną podstawową usługą wirtualnego biura jest pełny outsourcing obsługi biurowej. Oznacza to, że wirtualne biuro i jego pracownicy zapewniają Twojej spółce z o.o. kompleksowe usługi w zakresie pełnej obsługi biurowej, która obejmuje m.in. pełną obsługę sekretariatu, kancelaryjną oraz korespondencji, w tym takie, jak np. następujący zakres usług oferowany przez nasze wirtualne biuro:

  • odbiór, skanowanie i wysyłanie całej Twojej korespondencji firmowej na wskazany przez Ciebie adres
  • przechowywanie korespondencji
  • informacje o nowej korespondencji (przez sms lub mailowo)
  • osobisty odbiór korespondencji
  • dostęp do całej Twojej korespondencji online przez 24/7
  • odbiór paczek.

Ponadto najlepsze wirtualne biura zapewniają również inne, dodatkowe usługi, jakie zaspokajają większość współczesnych potrzeb biznesowych spółki z o.o.. Przykładowo, w ramach takich usług nasze wirtualne biuro w Sosnowcu zapewnia m.in. kompleksowe doradztwo i obsługę księgowo – prawną oraz pełną obsługę reklamową Twojej firmy. Część renomowanych wirtualnych biur zapewnia również możliwość wynajęcia reprezentacyjnej sali konferencyjnej na ważne spotkania biznesowe czy konferencje, a także tzw. „e-biurka”, czyli miejsca do pracy na godziny.

Tak szeroki i kompleksowy zakres usług zaspokaja prawie wszystkie potrzeby biznesowe spółek z o.o., dzięki czemu to rozwiązanie posiada wiele zalet, zapewniających spółce z o.o. wiele, istotnych korzyści.

Zalety kompleksowego rozwiązania dla biznesu, które zaspokaja wszystkie potrzeby firmy w jednym miejscu, czyli jakie korzyści zapewniają spółce z o.o. usługi wirtualnego biura?

Wirtualne biuro to kompleksowe usługi i innowacyjne rozwiązanie dla biznesu, które wychodzi naprzeciw współczesnym problemom i potrzebom spółek z o.o., otwierając im możliwości rozwoju Twojej działalności i skupienia się na kwestiach najistotniejszych dla Twojego biznesu. To także niezwykłe ułatwienia dla nowo powstających spólek oraz start – upów, które zapewnia im lżejszy i lepszy start, umożliwiając rozkręcenie swojej działalności, np. zapewniając kompleksową pomoc i wsparcie w zakładaniu spółek z o.o. na każdym etapie procesu rejestracji. Dzięki temu możesz zarejestrować swoją spółkę z o.o. bez konieczności samodzielnego męczenia się z formalnościami i załatwianiem niezbędnych dokumentów, lekko i bezproblemowo załatwiając żmudne formalności podczas jej rejestracji. Wirtualne biuro zapewni Ci również wsparcie prawne, więc niezrozumiały prawniczy bełkot nie będzie Ci spędzać snu z powiek.

Ale wirtualne biuro to również inne udogodnienia dla Twojej spółek z o.o., jakie szybko okazują się bezcenne dla ich prawidłowego funkcjonowania i prosperowania.

Jedną z największych korzyści płynących z usług wirtualnego biura jest ogromna oszczędność Twojego cennego czasu i pieniędzy. Usługi wirtualnego biura przede wszystkim zapewniają możliwość zredukowania maksymalnie kosztów stałych związanych z prowadzeniem, wynajmem i obsługą administracyjną stacjonarnego biura, ograniczając te niebotycznie wysokie koszty tylko do stałej, miesięcznej opłaty abonamentowej za wybrany pakiet usług wirtualnego biura, którego koszt w naszym biurze to nawet już tylko 55zł/mies., a maksymalne koszty najdroższego pakietu nie przekraczają kwoty 100 zł/mies. W porównaniu do kosztów ponoszonych w przypadku stacjonarnego biura, które przekraczają nawet kwotę 3600 zł (minimalne koszty), oszczędności sięgają nawet ponad 2000 złotych miesięcznie, a to znaczna kwota dla budżetu firmy na każdym etapie jej działalności.

Usługi wirtualnego to kompleksowe wsparcie i pomoc w obsłudze biurowej Twojej firmy oraz w innym zakresie, jak wsparcie księgowo – prawne, marketingowe czy reklamowe. Kompleksowość usług i pełny zakres obsługi to także oszczędność czasu związanego zwykle z ich samodzielnym wykonywaniem. Te wszystkie obowiązki przejmą za Ciebie w całości pracownicy wirtualnego biura, a Ty zamiast marnować czas na niezbyt istotne kwestie obsługi biurowej, będziesz mógł poświęcić czas na rozwijanie Twojego biznesu oraz to, co dla Ciebie najistotniejsze. Dzięki usługom wirtualnego biura zyskujesz bowiem możliwość prowadzenia biznesu zdalnie z każdej dowolnej lokalizacji, bez konieczności wychodzenia z domu.

Z pośród wielu licznych zalet wirtualnego biura wspomnimy tu jeszcze tylko o jednej, jaką jest elastyczność. Oferta najlepszych wirtualnych biur zapewnia Ci elastyczne usługi i ceny, które możesz dowolnie dopasować adekwatnie do potrzeb Twojej spółki z o.o. oraz jej budżetu. Zwykle najlepsze wirtualne biura, podobnie jak nasze wirtualne biuro w Sosnowcu oferują parę lub kilka różnych pakietów do wyboru, obejmujących różne zakresy usług oraz w różnych cenach, które pozwalają na dopasowanie zakresu i ceny usług idealnie do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Obawiasz się o legalność prowadzenia Twojej spółki z o.o. pod adresem wirtualnego biura oraz związane z tym konsekwencje prawne czy problemy w urzędach? Zupełnie niepotrzebnie! W świetle aktualnie obowiązującego prawa jest to całkowicie legalne, a spółki z o.o. zarejestrowane pod adresem wirtualnego biura są respektowane przez wszystkie urzędy, w tym także Urząd Skarbowy, tak samo, jak wszystkie inne zarejestrowane pod fizycznymi adresami. Wirtualny adres Twojej spółki z o.o. nie będzie więc stanowił żadnego problemu ani dla Urzędu Skarbowego, ani też dla żadnego innego urzędu czy instytucji finansowej. Nie musisz się więc obawiać żadnych przykrych konsekwencji prawnych i możesz już dziś skorzystać z tego innowacyjnego i o wiele lepszego rozwiązania biznesowych problemów dla Twojej spółki, wybierając usługi wirtualnego biura, jako alternatywę dla tradycyjnych i kosztownych rozwiązań stacjonarnych. Pora przejść w końcu w XXI wiek i nowoczesne rozwiązania dla Twojego biznesu! A Ty – wynająłeś już Twoje wirtualne biuro?

Jeśli nie to przyjdź do naszego wirtualnego biura w Sosnowcu, które z pewnością zaoferuje Ci usługi najlepszej jakości w najlepszych cenach!